Oh nie...Kruhy pod očami?

13. dubna 2008 v 10:00 |  Other
S tímhle mám bohužel problém i já..Doba, kdy ženy celou noc nespávaly, aby měly pod očima co největší a nejtmavší kruhy, protože to bylo nesmírně moderní, je dávno pryč. Dnes se snažíme kruhy pod očima vymýtit nebo alespoň co nejlépe zakrýt. Daří se nám to díky moderním krémům s obsahem přírodních látek i speciálních korekčních přípravků.

Příčinou tmavých kruhů pod očima je:
  • oxidace hemoglobinu v krvi
  • hromadění toxinů v buňkách s pomalejší mikrocirkulací
  • nadbytečná pigmenatace
  • zánět

Základem boje proti tmavým kruhům pod očima je pobyt na čerstvém vzduchu a správná životospráva, tedy dostatek ovoce a zeleniny, tekutin, spánku a minimum alkoholu a cigaret. Důležitá je také hydratace očního okolí k tomuto určenými očními krémy.

Kruhy pod očima jsou viditelné díky tenké kůži v této oblasti. Existují krémy, které slibují redukci kruhů pod očima již za jeden týden a odstranění hlavních příčin, které kruhy pod očima způsobují. Tyto krémy ale bývají určeny pro ženy od 30 let, i když stejný problém mají i ženy mladší.
Přestože očními gely či krémy nic nezkazíte, ba naopak, cesta vede spíše přes korektory. Je to rychlý a celkem levný způsob jak se zbavit kruhů pod očima. Chcete-li kruhy pod očima co nejvíce zamaskovat, volte korektory, které jsou lehce tónované do žluta. Nebo si pořiďte paletku dvou korektorů (zelený a žlutý), jejichž vzájemným překrytím budou kruhy pod očima pryč.

Vybrat si můžete korektor v tyčince (pod něj nezapomeňte pleť natřít krémem) či tekutý přípravek. Výborné jsou i rozjasňovače či korektory s částečkami, které rozptylují světlo.


Co se týče domácích tipů, vyzkoušejte následující:
  1. napusťte si umyvadlo ledovou vodu, ponořte do něj obličej a mrkejte
  2. vezměte kostku ledu a přejíždějte si s ní asi 5 minut pod očima, opakujte každý den a kruhy by měly začít pomalu mizet

Díky těmto tipům, bude vaše tvář jako z alabastru!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama